Menu
Your Cart

BUSOW BAŞVURUSU KURAL VE KOŞULLARI

BUSOW BAŞVURUSU KURAL VE KOŞULLARI :


BUSOW BAŞVURUSU KURAL VE KOŞULLARI.pdf


MESAFELİ SÖZLEŞME

 

SATICI BİLGİLERİ

 

Ünvanı            Busow Reklam ve Eğitim Hizmetleri

Adres              Gazipaşa Mh. 66036 Sokak No 22/1  Seyhan – Adana

Gsm /Telf        0 533 404 77 81         

E-posta           info@busow.com , bilgi@busow.com

 

 

TÜKETİCİ BİLGİLERİ

 

www.busow.com /  kayıtlı BSW kodu olan herkes.

 

 

Bundan sonra SATICI ve TÜKETİCİ ayrı ayrı (“Taraf”), birlikte (“Taraflar”) olarak anılacaktır.

 

 

 

AMAÇ VE KONU

İşbu Mesafeli Sözleşme’nin (“Sözleşme”) konusu, TÜKETİCİ'nin SATICI'ya ait www.busow.com internet sitesi üzerinde elektronik ortamda verdiği siparişi sonucu aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 

 

 

SATIŞA KONU MALIN TEMEL NİTELİKLERİ VE ÖDEME BİLGİLERİ

 

Satışa konu malın ürün kodu, adı, cinsi ve türü, marka ve modeli, tanımı, rengi, temel nitelikleri  ve miktarı aşağıda belirtildiği gibi olup bu bilgiler TÜKETİCİ tarafından da onaylanmıştır. Satışa konu malın tüm vergiler dâhil satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SATIŞA KONU MALIN TESLİM BİLGİLERİ VE TESLİM MASRAFLARI

 

Ürün teslimatı siparişin verilmesinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içerisinde TÜKETİCİ’nin aşağıdaki adresine yapılacaktır.

 

Teslimat Adresi                      :  BSW’nin adresi veya belirteceği adres.

Teslim Edilecek Kişi               :  Sipariş esnasında gireceği kişi bilgisi veya kayıtlı kişi

Fatura Adresi                          : Sipariş esnasında gireceği bilgiler veya kayıtlı bilgiler

 

Siparişin toplam tutarı KDV dâhil [200 TL] üzerindeyse kargo ücreti ilave edilmeyecektir, [200 TL'nin] altındaki siparişlere ise KDV dâhil [8 TL] kargo ücreti eklenecektir. Bu ücret TÜKETİCİ tarafından sipariş esnasında ödenecektir.

 

TÜKETİCİ, siparişi onaylaması halinde yukarıda belirtilen ürün bedelini ve teslimat masraflarını ödemekle yükümlü olacaktır.

 

İADE İŞLEMLERİ

 

İade işleminin yapılabilmesi için Müşteri İlişkileri’ne ulaşarak iade talebinizi belirtmeniz yeterlidir. e-fatura mükellefi müşterilerimizin iade faturası kesmesi gerekmektedir.

 

Ürünün yukarıda belirtilen İade Koşulları’na uygunluğu Kalite Yönetim Departmanımız tarafından kontrol edilip iadeye uygun bulunması ve iade onayı verilmesini takiben 10 gün içinde, siparişinize ilişkin yaptığınız ödemenin iadesi, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır.

 

Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda veya banka hesabınızda görmeniz birkaç gün sürebilir. Belirtilen iade süreci sadece hesabınızın bulunduğu bankaya bağlıdır ve bu kapsamda tarafımızın süreçle ilgili herhangi bir hak veya yetkisi bulunmamaktadır.

 

Kalite Yönetim Departmanımız tarafından yapılan değerlendirme sonucunda iade talebinizin İade Koşulları’na uygun olmadığı belirlenip bu sebeple iade onayı verilmezse iade talebiyle gönderdiğiniz ürün 10 gün içinde karşı ödemeli olarak internet sitemizde kayıtlı olan adresinize yeniden gönderilecektir.

 

İADE KOŞULLARI

Baskılı Ürünler haricindeki siparişlerinizi, siparişinizin tarafınıza tesliminden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Tarafınızca gönderilen dosyaya uygun olarak basılmış Baskılı Ürünler’de ise iade imkanı bulunmamaktadır. Bununla birlikte, bu ürünlerde yalnızca tarafımızdan kaynaklanan bir sorunun doğması halinde, ilgili ürün talebiniz ve değerlendirmemiz üzerine tekrar baskıya alınacak ve değişiklik talebinin kabulünde belirtilen sürede teslim edilecektir.

Ürünlerin bizden kaynaklanan bir sebeple tekrar baskıya alınması halinde, ürünün tarafınızca onay verildiği şekilde tekraren baskıya alınacağını ve bu kapsamda gönderdiğiniz belgede düzeltme yapılmayacağını da ayrıca belirtmek isteriz.

 

Kullanılmış ve hasar görmüş ürünler ile tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilememektedir.

Hazır şablonlarımız üzerinden tasarladığınız ya da yüklediğiniz tasarımlardaki kullanıcı kaynaklı sorunlardan tarafımız sorumlu değildir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için sipariş vermeden önce tasarımlarınızı kontrol ediniz. Bu sebeple iade edilmek istenen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

 

SİPARİŞ İPTALİ

İnternet Sitemizde sunulan ürünlerden sipariş edebilmek için üye olmanız ve siparişinizi belirledikten sonra tasarım dosyalarınızı, PDF, PSD, AI, INDD, SVG, EPS formatlarında yüklemeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz dosya baskıya uygun ise İnternet Sitesinde kayıtlı olan e-posta adresinize bir onay e-postası gönderilecektir. Bu onay e-postası tarafınıza ulaşmadan önce siparişinizi herhangi bir tazminat ödemeksizin iptal edebilirsiniz. Bunun için talebinizi bilgi@busow.com adresine e-posta ile veya internet sitesinde belirtilen 'Müşteri Hizmetleri' telefon numarası vasıtası ile iletmeniz gerekmektedir. Siparişin bu şekilde iptali durumunda, siparişinize ilişkin yaptığınız ödemenin iadesi, iptal talebinin tarafımıza ulaşmasından itibaren 10 gün içinde, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır.

Onaya ilişkin e-postanın tarafınıza gönderilmesinden sonra ve/veya gönderdiğiniz dosyanın baskıya alınmasından sonra siparişin iptali ve ödeme iadesi imkanı bulunmamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GENEL HÜKÜMLER

 

TÜKETİCİ; işbu Ön Bilgilendirme Formu’nu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca SATICI tarafından TÜKETİCİ’ye verilmesi öngörülen SATICI’nın adı veya unvanı, varsa MERSİS numarası, adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgileri,  iade bildiriminin yapılacağı açık adres, faks numarası veya elektronik posta bilgileri,  tüketicilerin uyuşmazlık konusundaki başvurularını Tüketici Mahkemesi’ne veya Tüketici Hakem Heyeti’ne yapabileceklerine dair bilgiyi doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

 

Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için TÜKETİCİ'nin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu Sözleşme’de yer alan ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde TÜKETİCİ’ye veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişiye teslim edilir.

 

SATICI, satışa konu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

SATICI, sipariş konusu malın ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hallerde SATICI’nın bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde TÜKETİCİ’ye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirir ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (on dört) gün içinde iade eder.

 

Taraflar, işbu Sözleşme’nin başında yer alan adreslerinin geçerli tebligat adresleri olduğunu ve bu adreslere yöneltilecek tüm tebligatların geçerli addolunacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

SATICI, malın TÜKETİCİ ya da TÜKETİCİ’nin taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir  kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur.

 

TÜKETİCİ’nin, SATICI’nın belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan SATICI sorumlu değildir.

 

 

ÖZEL BİLGİ VE GİZLİLİK.

 

Busow faaliyetlerine ve hizmetlerine Busow iş kuralları içerisinde açıklandığı üzere Sponsorluk ilişkisine ait özel ve gizli bilgilerle ticari sırların sahibidir. Gizli bilgilerin Busow’un mülkiyetinde kalacağı ve sadece bu sözleşmenin ifası için kullanmanıza izin verildiği ölçüde ve sözleşmede izin verilen kapsam ve amaç doğrultusunda Gizli bilgileri kullanacağınızı beyan ve kabul etmektesiniz. Busow’un yazılı izni olmaksızın bu gizli bilgileri üçüncü bir kişilere aktarmayacak veya ifşa etmeyeceksiniz. Bu sözleşmenin feshedilmesi durumunda elinizdeki tüm gizli bilgileri imha edecek veya Busow’a iade edeceksiniz.

 

 

UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ

 

TÜKETİCİ, uyuşmazlık konusundaki başvurularını, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde TÜKETİCİ’nin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilir.

 

 

SÖZLEŞMENİN KURULMASI

 

İşbu sözleşme, TÜKETİCİ tarafından, Mesafeli Satış Ön Bilgilendirme ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin okunduğuna ilişkin kutucuğun tıklanması (Onaylıyorum) ve “Ödeme Onayı” butonuna basılmasıyla kabul edilmiş ve geçerlik kazanmış olur.

 

 

İşbu Form’da belirtilen ön bilgileri edindiğimi  ve anladığımı teyit ederim.

 

 

Tüketici           : Kayıtlı BSW kişisi 

Satıcı               : Busow Reklam ve Eğitim Hizmetleri

Tarih               : Internet sitesinden satın aldıktan sonra ödemeyi gerçekleştirdiği tarih    

                          geçerlidr. 

 

Ünvanı            Busow Reklam ve Eğitim Hizmetleri

Adres              Gazipaşa Mh. 66036 Sokak No 22/1  Seyhan – Adana

Gsm /Telf        0 533 404 77 81         

E-posta           info@busow.com , bilgi@busow.com

 


This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices, special promotions, or any other important messages. http://www.allaboutcookies.org/